Łużycka 5, 51-111 Wrocław
+48 6666 333 90

Nagrobki pojedyncze

Nagrobek pojedynczy NP 183

Nagrobek granitowy z kamienia Labrador Emerald oraz Szwed

Nagrobek pojedynczy NP 183 Labrador Emerald i Szwed

Cena: 13200 zł

Granit: Labrador Emerald i Szwed

Wymiar: 100 cm szer. x 190 cm dł.

Dodatki: Papirus granitowy (800 zł), wazon granitowy Szwed (500 zł), patka na znicze, narożniki granitowe (1200 zł)

Ten niecodzienny nagrobek zwraca uwagę i wyróżnia się wśród cmentarnych alejek z dwóch powodów. Po pierwsze przykuwa niecodzienna, bogata forma nagrobka – pełna wielu załamań, bogactwa form i nakładających się na siebie płyt. Po drugie wyróżniają ten nagrobek granitowy materiały z jakich został on wykonany. Przy zastosowaniu dwóch rodzajów granitu zazwyczaj stosuje się kontrastowe kolory,…
Zobacz więcej

Nagrobek pojedynczy NP 184

Granitowy nagrobek pojedynczy z kamienia Impala

Nagrobek pojedynczy NP 184

Cena: 10200 zł

Granit: Impala

Wymiar: 90 cm szer. x 190 cm dł.

Dodatki: Krzyż metalowy, patka na znicze

Nowoczesny nagrobek pojedynczy wyróżniający się eleganckim granitem Impala oraz prostotą formy. Szczególną uwagę zwraca wyszukana forma płyty pionowej ze zintegrowanym z nią podwójnym krzyżem. Jeden z nich jest wkomponowany w samą płytę napisową, a drugi metalowy – dopełnia całości kompozycyjnie. Nagrobek wykonany w całości z granitu Impala prezentuje się wyjątkowo okazale, a obszerna powierzchnia płyty…
Zobacz więcej

Nagrobek pojedynczy NP 185

Nagrobek pojedynczy wykonany z dwóch rodzajów granitu - Brąz Królewski oraz Impala

Nagrobek pojedynczy NP 185

Cena: 8600 zł

Granit: Brąz Królewski i Impala

Wymiar: 90 cm szer. x 190 cm dł.

Elegancki nagrobek pojedynczy NP 185 wykonany z dwóch rodzajów granitu – Brązu Królewskiego i Impala. Zwraca uwagę prosta forma oraz wysoko wyniesiona płyta pozioma oraz kontrast czarnej płyty napisowej. Minimalistyczny stalowy krzyż na płycie pionowej dodatkowo dopełnia wyszukanej prostoty formy. Na życzenie krzyż może być także grawerowany w płycie lub w innej niż zaprezentowano wielkości.…
Zobacz więcej

Nagrobek nowoczesny NP 1 Vanga i Szwed

Nowoczesny nagrobek pojedynczy z granitów Vanga i Szwed - sprawdź cenę nagrobka

Nagrobek pojedynczy NP1

Cena: 10800 zł

Granit: Vanga i Szwed

Wymiar: 100 cm szer. x 190 cm dł.

Dodatki: Krzyż metalowy (300 zł), wazon granitowy Szwed (500 zł), misa granitowa Szwed (550 zł)

Nagrobek nowoczesny pojedynczy wyróżniający się ciekawym doborem materiałów. Proste formy pomnika kontrastowane są bogatą kolorystyką. Nagrobek pojedynczy wykonano z dwóch rodzajów granitu – Vanga i Szwed. Granit Vanga naturalnie występuje w Szwecji, a jego nazwa pochodzi od nazwy miejscowości, w której jest wydobywany. Czerwona barwa kamienia wyróżnia się stonowanym odcieniem, ale w rysunku granitu znaleźć…
Zobacz więcej

Czym są nagrobki pojedyncze?

Nagrobki pojedyncze, jak wskazuje nazwa, są przeznaczone do pojedynczej parceli na cmentarzu. Zazwyczaj chowa się w nich jednego zmarłego, choć zdarza się, że w nagrobku pojedynczym mogą spoczywać dwie zmarłe osoby lub nawet więcej, gdy mamy do czynienia z pochówkami urnowymi. Nazwa „nagrobek pojedynczy” stosowana jest zatem do pomników cmentarnych o mniejszych wymiarach w odróżnieniu od nagrobków podwójnych lub grobowców. Pomniki pojedyncze charakteryzują się niewielkimi wymiarami i wykonane są najczęściej z jednej lub dwóch płyt kamiennych. Nagrobki pojedyncze są jednymi z najczęściej wybieranych produktów kamieniarskich.

Według wytycznych Zarządu cmentarzy komunalnych we Wrocławiu dopuszczalny wymiar nagrobka pojedynczego to 100 cm szerokości na 200 cm długości. Jednak przyjęło się, że nagrobki pojedyncze wykonuję się w wymiarze 90 cm szerokości na 190 cm długości.

Rodzaje nagrobków pojedynczych

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów nagrobków pojedynczych. Występują one w najprzeróżniejszych stylach i wykonuje się je z wielu rodzajów kamieni. Najczęściej można spotkać się z nagrobkiem pojedynczym o prostych kształtach, ale dostępne są również wersje o bardziej wyrafinowanych formach.

Do produkcji pojedynczych pomników używany jest najczęściej granit – w różnych jego rodzajach i kolorach. Trwałość, wysoka odporność na warunki atmosferyczne oraz wielość dostępnych gatunków granitu sprawiają, że jest to idealny kamień do produkcji nagrobków pojedynczych. Pomniki tego rodzaju wykonuje się zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Używany do produkcji nagrobków pojedynczych granit łatwo poddaje się obróbce, co sprawia, że pomnik można bez problemu dostosować do indywidualnych wymagań.

Ceny nagrobków pojedynczych

Koszt nagrobka pojedynczego zależy od wielu czynników. Na końcową ceną nagrobka składają się aspekty takie jak: rodzaj kamienia, poziom skomplikowania projektu, umiejętności i doświadczenie kamieniarza. Nagrobek pojedynczy o prostym kształcie i niewielkich rozmiarach wykonany z jednego rodzaju krajowego kamienia kosztować będzie od 4 do 5 tysięcy złotych.

Wraz ze wzrostem stopnia złożoności projektu cena będzie większa. Więcej trzeba będzie zapłacić za nagrobek pojedynczy wykonany z rzadkiego kamienia lub dwóch rodzajów granitu. Wtedy cena nagrobka pojedynczego może wzrosnąć nawet do 12-13 tysięcy złotych. Na końcową ceną wpływa także stopień obróbki. Także dobór dodatkowych akcesoriów determinuje koszt nagrobka pojedynczego.

Akcesoria do nagrobków pojedynczych

Nagrobki pojedyncze bez dodatków są najchętniej wybieranymi modelami, ale kamieniarze oferują szeroki asortyment opcjonalnych elementów. Mają one zastosowanie praktyczne – np. nagrobek pojedynczy z patką na znicze jest łatwiejszy w utrzymaniu w czystości. Akcesoria do pomników pojedynczych mogą pełnić także czysto estetyczną rolę. Zakłady kamieniarskie posiadają szeroki wybór kamiennych rzeźb, którymi można upiększyć nagrobek pojedynczy. Jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów są kute litery. W nagrobku pojedynczym można także wygrawerować napis.