Łużycka 5, 51-111 Wrocław
+48 6666 333 90

Nagrobki pojedyncze

Nagrobek pojedynczy NP 175 Gnejs

Wyróżniający się nagrobek o czerwonawej barwie wykonany z gnejsu

Nagrobek pojedynczy NP 175 Gnejs

Cena: 10400 zł

Granit: Gnejs

Wymiar: 90 cm szer. x 190 cm dł.

Niezwykły pomnik nagrobny wykonany z rzadkiego i eleganckiego kamienia – Gnejsu. Jest to kamień o ciemno czerwonawej barwie z widocznymi nieregularnymi wzorami fal. Kamień ten jest nieco bardziej nasiąkliwy niż granit, ale odpowiednio wybrana przez profesjonalny zakład kamieniarski płyta kamienna wraz z profesjonalną obróbką sprawią, że nagrobek wykonany z tego kamienia będzie piękny przez wiele…
Zobacz więcej

Nagrobek pojedynczy NP 176

Ciekawy nowoczesny nagrobek z metalowym krzyżem. Granit Olive Green i Szwed

Nagrobek pojedynczy NP 176 Olive Green i Szwed

Cena: 18400 zł

Granit: Olive Green i Szwed

Wymiar: 120 cm szer. x 190 cm dł.

Dodatki: Krzyż metalowy (w cenie nagrobka), wazon kwadrat Szwed (600 zł)

Ten nagrobek pojedynczy został wykonany z dwóch rodzajów ciemnego granitu – Olive Green oraz Szwed. Granit Olive Green kamień wyróżnia się unikalnym, oliwkowo-zielonym kolorem z subtelniejszymi ciemniejszymi detalami. Dzięki użyciu tego kamienia, nagrobek prezentuje się bardzo naturalnie, a zieleń kamienia pięknie współgra z małymi krzewami. Ten pomnik nagrobny wyróżnia się metalowym krzyżem umieszczonym pomiędzy dwoma…
Zobacz więcej

Nagrobek pojedynczy NP 177

Nowoczesny nagrobek o atrakcyjnej cenie wykonany z granitów Strzegom oraz Impala

Nagrobek pojedynczy NP 177

Cena: 6300 zł

Granit: Strzegom i Impala

Wymiar: 90 cm szer. x 190 cm dł.

Nagrobek pojedynczy został stworzony z dwóch różnych typów kamienia. Główna płyta oraz okładzina zostały wykonane z jasnego granitu strzegomskiego, a prosta płyta napisowa z czarnego granitu Impala. Dodatkowo, na płycie napisowej znajduje się krzyż w formie wygrawerowanej w kamieniu. Granit Impala wyróżnia się intensywnie czarnym kolorem oraz jasną łuską, która przypomina pełne nocne niebo pełne…
Zobacz więcej

Nagrobek pojedynczy NP 178 Orion

Nagrobek pojedynczy granitowy o rudnym do wykonania bocznym szlifie dynamizującym projekt.

Nagrobek pojedynczy NP 178

Cena: 11200 zł

Granit: Orion

Wymiar: 90 cm szer. x 190 cm dł.

Nagrobek pojedynczy o wyszukanej formie wykonany z ciemnego granitu Orion. Zwracają uwagę niezwykle kunsztowne szlify płyt nagrobkowych będące świadectwem usług kamieniarskich najwyższego poziomu. Warto zwrócić uwagę, że wzór szlifu zachowany jest konsekwentnie na każdym elemencie. Dodatkowo jest on uwypuklony przez zastosowanie dwóch płyt poziomych ułożonych kaskadowo. Wprowadza to do projektu nagrobka dynamikę i nadaje mu…
Zobacz więcej

Czym są nagrobki pojedyncze?

Nagrobki pojedyncze, jak wskazuje nazwa, są przeznaczone do pojedynczej parceli na cmentarzu. Zazwyczaj chowa się w nich jednego zmarłego, choć zdarza się, że w nagrobku pojedynczym mogą spoczywać dwie zmarłe osoby lub nawet więcej, gdy mamy do czynienia z pochówkami urnowymi. Nazwa „nagrobek pojedynczy” stosowana jest zatem do pomników cmentarnych o mniejszych wymiarach w odróżnieniu od nagrobków podwójnych lub grobowców. Pomniki pojedyncze charakteryzują się niewielkimi wymiarami i wykonane są najczęściej z jednej lub dwóch płyt kamiennych. Nagrobki pojedyncze są jednymi z najczęściej wybieranych produktów kamieniarskich.

Według wytycznych Zarządu cmentarzy komunalnych we Wrocławiu dopuszczalny wymiar nagrobka pojedynczego to 100 cm szerokości na 200 cm długości. Jednak przyjęło się, że nagrobki pojedyncze wykonuję się w wymiarze 90 cm szerokości na 190 cm długości.

Rodzaje nagrobków pojedynczych

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów nagrobków pojedynczych. Występują one w najprzeróżniejszych stylach i wykonuje się je z wielu rodzajów kamieni. Najczęściej można spotkać się z nagrobkiem pojedynczym o prostych kształtach, ale dostępne są również wersje o bardziej wyrafinowanych formach.

Do produkcji pojedynczych pomników używany jest najczęściej granit – w różnych jego rodzajach i kolorach. Trwałość, wysoka odporność na warunki atmosferyczne oraz wielość dostępnych gatunków granitu sprawiają, że jest to idealny kamień do produkcji nagrobków pojedynczych. Pomniki tego rodzaju wykonuje się zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Używany do produkcji nagrobków pojedynczych granit łatwo poddaje się obróbce, co sprawia, że pomnik można bez problemu dostosować do indywidualnych wymagań.

Ceny nagrobków pojedynczych

Koszt nagrobka pojedynczego zależy od wielu czynników. Na końcową ceną nagrobka składają się aspekty takie jak: rodzaj kamienia, poziom skomplikowania projektu, umiejętności i doświadczenie kamieniarza. Nagrobek pojedynczy o prostym kształcie i niewielkich rozmiarach wykonany z jednego rodzaju krajowego kamienia kosztować będzie od 4 do 5 tysięcy złotych.

Wraz ze wzrostem stopnia złożoności projektu cena będzie większa. Więcej trzeba będzie zapłacić za nagrobek pojedynczy wykonany z rzadkiego kamienia lub dwóch rodzajów granitu. Wtedy cena nagrobka pojedynczego może wzrosnąć nawet do 12-13 tysięcy złotych. Na końcową ceną wpływa także stopień obróbki. Także dobór dodatkowych akcesoriów determinuje koszt nagrobka pojedynczego.

Akcesoria do nagrobków pojedynczych

Nagrobki pojedyncze bez dodatków są najchętniej wybieranymi modelami, ale kamieniarze oferują szeroki asortyment opcjonalnych elementów. Mają one zastosowanie praktyczne – np. nagrobek pojedynczy z patką na znicze jest łatwiejszy w utrzymaniu w czystości. Akcesoria do pomników pojedynczych mogą pełnić także czysto estetyczną rolę. Zakłady kamieniarskie posiadają szeroki wybór kamiennych rzeźb, którymi można upiększyć nagrobek pojedynczy. Jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów są kute litery. W nagrobku pojedynczym można także wygrawerować napis.