Łużycka 5, 51-111 Wrocław
+48 6666 333 90

Zagospodarowanie terenu przy nagrobku

Mączka granitowa

Mączka granitowa

Cena: 150 zł

Granit: Mączka strzegomska

Grys strzegomski 3

Grys

Cena: 200 zł

Granit: Strzegomski

Grys strzegomski 2

Grys

Cena: 200 zł

Granit: Strzegomski

Grys strzegomski 1

Grys

Cena: 200 zł

Granit: Strzegomski

Masz problem z utrzymaniem porządku dookoła pomnika? Chcesz pozbyć się na stałe chwastów i błota? Zakład kamieniarski DIAMENTUM posiada szereg rozwiązań, które mogą Ci pomóc utrzymać nagrobek w nienagannym porządku.

Najlepszym rozwiązaniem jest tzw. „kratownica”, czyli płyty granitowe nacinane w kostkę, tworząc bardzo estetyczny widok ładnie ułożonej kostki dodatkowo zabezpieczają pomnik przed chlapiącym błotem. Dzięki temu, że płyty są z dużych kawałków ilość łączeń jest zminimalizowana i chwasty nie mają miejsca aby się przebić. Płyty nacinane w kostkę mogą być w polerze lub wykończeniu płomieniowanym (szorstki). Taką kratownicę wystarczy zetrzeć z kurzu i można się cieszyć czystym pomnikiem oraz estetycznym, zadbanym otoczeniem wokół niego.

Często też wykonujemu różnego rodzaju obłożeń dookoła pomnika kostką granitową (kolor: szary, czarny, czerwony), z krawężnikami lub bez. Dzięki naturalnej strukturze jest ona antypoślizgowa.

Tańszym rozwiązaniem jest zwykła kostka betonowa. Dobrze zabezpieczy przed błotem i jego chlapaniem na pomnik oraz przed chwastami. Do tego rozwiązania polecamy zrobić obramowanie.

Podstawowym zagospodarowaniem terenu dookoła nagrobka jest popularny grys na włókninie. Jest to najtańsza forma zadbania o najbliższy teren wokół pomnika, jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że nie jest to rozwiązanie na długie lata a utrzymanie w czystości grysu szczególnie w sąsiedztwie drzew może być kłopotliwe.